Jak dobrać buty do stylizacji

Jak dobrać buty do stylizacji? Najważniejsze zasady

Buty są jednym z ważniejszych elementów całej stylizacji – mogą podkreślić całość outfitu lub zepsuć cały image. Jest kilka prostych zasad, które warto przestrzegać, jeśli chcesz zakupić Damiss buty i wyglądać nienagannie, to poniżej przedstawimy, jak tworzyć dobrze skomponowane i komfortowe outfity. Jak dobrać Damiss buty do stylizacji? Czym należy się kierować?

Buty pod kolor torebki – klasyczna reguła

Buty i torebka to duet, który jest ze sobą połączony. W klasycznej odsłonie buty i torebka powinny mieć identyczny odcień, dzięki temu całość prezentuje się stylowo a zarazem elegancko. W nowoczesnych stylizacjach coraz częściej stosuje się buty i torebki w odmiennych barwach. Dobrym krokiem jest zadbanie o spójność akcesoriów. Podobny odcień lub ten sam styl sprawiają, że całość stylizacji wygląda spójnie.

Buty jako domknięcie stylizacji

Gdy skompletujesz całą stylizację, na pewno zastanawiasz się, jakie Damiss buty wybrać. Mamy dla ciebie dobrą radę – traktuj buty, jako domkniecie całej stylizacji, dzięki temu outfit wygląda na bardziej przemyślany. Prostym przykładem jest zestawienie małej czarnej i czerwonych szpilek, które zamykają całą stylizację i sprawiają, że pięknie się prezentuje.

Dobierz buty do sylwetki

Gdy wybierasz Damiss buty, to pamiętaj, że musisz je dostosować do swojej sylwetki. Każdy bez względu na figurę może nosić różnorodne modele butów. Pamiętaj, że zakładając niektóre rodzaje butów, sprawiasz, że sylwetka prezentuje się korzystniej. Jeśli jesteś niskiego wzrostu, to wybierz buty w kolorze nude. Gdy masz masywną sylwetkę, to wybierz buty na masywnym obcasie lub platformie. Dzięki temu całość prezentuje się korzystniej.

Kolorystyczne dopasowanie

Bardzo ważną zasadą jest kolorystyczne dopasowanie kolorów stylizacji. Buty Damiss mogą być w tym samym kolorze, co reszta stylizacji. Dzięki temu outfit prezentuje się bardzo elegancko. Warto nie zestawiać w jednej stylizacji więcej niż 3 kolorów, dzięki temu można osiągnąć poczucie spójności całości.